Nawet 260 kilogramów potrafili podnieść zawodnicy, którzy wystartowali w III Otwartych Mistrzostwach Wałbrzycha w wyciskaniu sztangi leżąc. Audytorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zgromadziło kilkudziesięciu siłaczy, podzielonych na dziewięć kategorii wagowych.
Na mistrzostwa przyjechali zawodnicy z klubów rozsianych po całej Polsce. W zmaganiach o miano najsilniejszych wystartowali zarówno amatorzy, jak i doświadczeni sportowcy. Wyciskanie sztangi wymaga oczywiście przygotowania kondycyjnego oraz siły fizycznej. Nie jest zatem tajemnicą, że najlepsi spędzają długie godziny na siłowniach, budując swoją muskulaturę. To jednak nie jest jeszcze gwarantem sukcesu. Równie ważna jest także odpowiednia technika, która wypracowywana jest przez lata treningów i charakteryzuje każdego zawodnika. - - Sposób wyciskania sztangi ma tu kluczowe znaczenie. Generalnie chodzi o to, by jak najkrótszą drogą wyprowadzić gryf z klatki piersiowej – tłumaczy Tomasz Chrzanowski, zawodnik klubu „Oława” Organizatorem trzecich wałbrzyskich zmagań była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa imienia Angelusa Siulesiusa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Sportów Siłowych i Kulturystyki „Bałys Team”. Choć wyciskanie sztangi leżąc jest znacznie bezpieczniejsze od bliźniaczej konkurencji „stojącej”, również w tej dyscyplinie zdarzają się wypadki. Nad poprawnym przebiegiem mistrzostw, czuwał jednak sztab ludzi. -- Mamy trzech sędziów, dwóch bocznych i jednego głównego. Dwie osoby zawsze mogą interweniować, w razie problemów zawodnika i nakładają odpowiednie obciążniki. Na sali jest również pielęgniarki, gdyby zdarzył się jakiś wypadek – opowiada Krzysztof Bałys, współorganizator mistrzostw. Zawodnicy wystartowali w 9 kategoriach wagowych. W mistrzostwach wzięli udział zarówno juniorzy, jak i weterani, czyli osoby po 45 roku życia. Przygotowano również specjalną kategorię „open” dla kobiet oraz konkurencję dla niepełnosprawnych zawodników. Red.
źródło: 30minut
W dniach 11-14 lipca 2024r. zapraszamy do Stada Ogierów Książ w Wałbrzychu gdzie przez 4 dni w malowniczej scenerii Książańskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będą:
- Międzynarodowe Zawody Zaprzęgowe CAI 3*, CAI 2*
- Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi
- Zawody Krajowe w Powożeniu
Pojawi się około 100 zawodników z całego świata m.in. z USA, Niemiec, Czech i Holandii. Na książańskim hipodromie rywalizować będzie wielu wybitnych sportowców. Zapowiada się rywalizacja na wysokim poziomie, wspaniałe pozytywne emocje, a także niepowtarzalna atmosfera.
Informujemy, że wszelkie informacje związane z odpowiedzią na pytanie “Co w związku z odwołanymi zawodami” pojawią się w nadchodzącym tygodniu .
czytaj więcejW dniu 15 czerwca w Boguszowie Gorce odbył się czwarty Turniej Otwartej Dolnośląskiej Ligii kobiet w Zapasach z udziałem ekip niemieckich i czeskich.
czytaj więcejJest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny Sudecka 100 otrzymała:
– Patronat Honorowy Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego w latach 2014-2024 (decyzja z 20.05.2024 r.)
– Patronat Honorowy Starosty Wałbrzyskiego – Leonarda Górskiego. Dziękujemy również Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o dofinansowanie 35. Sudecka 100 w Boguszowie-Gorcach.
czytaj więcejRozmowa z Michałem Borzemskim, organizatorem kultowego turnieju koszykówki Alkatraz, który zostanie rozegrany 8 i 9 czerwca w Wałbrzychu:
21 lat turnieju Alkatraz. Ile drużyn zagra w tym roku? Ile z nich to stali bywalcy turnieju, a ile drużyn to nowicjusze?
czytaj więcej